Poznaj starożytny sposób na zachowanie zdrowia i urody! Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM) to system oparty na wiedzy sprzed ponad 5 tysięcy lat, zdobytej dzięki uważnej obserwacji człowieka i jego interakcji ze środowiskiem zewnętrznym. Starożytna filozofia wschodu nie traci na swojej wartości, a wręcz przeciwnie – współczesny człowiek coraz chętniej kieruje się w stronę leczenia naturalnymi sposobami, takimi jak m.in. akupunktura, ziołolecznictwo, Gua Sha, czy masaż Tuina. Szczególne miejsce w starożytnym kodeksie leczenia ma akupunktura, a jej początki sięgają epoki neolitu, czyli ok. 4000 lat p.n.e. Już wtedy, w Chinach, leczono ludzi nakłuwając im skórę zaostrzonymi odłamkami skał. Akupunktura to główny temat wykładów oraz warsztatów podczas wrześniowego Kongresu Medycyny Chińskiej w Krakowie. Będzie to doskonała okazja aby poznać tematykę, która wciąż dla wielu jest odległa jak same Chiny. Trzydniowe spotkanie (23-25 września 2016 roku) jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematyką zdrowia oraz profilaktyką chorób cywilizacyjnych. W piątek zapraszamy na bezpłatne wykłady, a w sobotę i niedzielę na warsztaty, podczas których zostanie poszerzona tematyka wykładów oraz odbędą się praktyczne zajęcia. Grupa światowej sławy praktyków poruszy problematykę związaną m.in. z leczeniem bólu ostrego i przewlekłego, rehabilitacją neurologiczną, wpływem stresu na czynność hormonalną organizmu, diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń niepłodności czy akupunkturą w kosmetyce.
MEDYCYNA DALEKIEGO WSCHODU W KRAKOWIE!
Zapraszamy na II Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej
Druga edycja Kongresu Medycyny Chińskiej w Krakowie to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. W dniach 23–25 września 2016 do stolicy Małopolski przyjadą wybitni wykładowcy zajmujący się Medycyną Chińską oraz akupunkturą. Patronat Honorowy nad Kongresem objęło Polskie Towarzystwo Fizjoterapii – Oddział Małopolski oraz Albert de Vos, przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (ETCMA), który poprowadzi wykład inauguracyjny.
Kongres będzie niezwykle interesującym wydarzeniem zarówno dla osób zainteresowanych medycyną chińską, akupunkturą, ziołolecznictwem, jak i specjalistów różnych dziedzin medycyny, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z cenionymi na całym świecie praktykami Medycyny Chińskiej oraz wymienić doświadczenia z innymi uczestnikami zarówno podczas zajęć, jak i wieczornych spotkań przy muzyce na żywo.
POZNAJ CHIŃSKĄ FILOZOFIĘ ZDROWIA!
Uczestnicy Kongresu będą mogli nauczyć się między innymi diagnozy języka, która stanowi jeden z podstawowych rodzajów diagnostyki w medycyny chińskiej oraz opanować podstawy Nowej Akupunktury Czaszki Yamamoto (YNSA), która jest niezwykle skuteczna w leczeniu problemów ortopedycznych i neurologicznych. Warsztat dotyczący akupunktury ucha – mikrosystemu o bardzo szerokim zastosowaniu – pozwoli poznać najważniejsze punkty na uchu i techniki ich nakłuwania. Ponadto pojawi się temat akupunktury w kosmetyce w kontekstach dbania o naturalny i zdrowy wygląd oraz przeciwdziałania starzeniu się skóry.
Obecnie coraz częściej pacjentki zgłaszają się po pomoc do specjalistów Medycyny Chińskiej z problemami ginekologicznymi. Wychodząc na przeciw rosnącemu zainteresowaniu akupunkturą w leczeniu kobiecych dolegliwości zaplanowaliśmy warsztat poświęcony zdrowiu i fizjologii kobiet. Uczestnicy poznają formuły ziołowe, punkty akupunkturowe i zalecenia dotyczące zmiany stylu życia pozwalające pozbyć się dotychczasowych dolegliwości oraz zachować zdrowie w przyszłości. Obok tych tematów znajdą się także inne, związane ze stresem i jego wpływem na kondycję zdrowotną narządów ludzkiego ciała i samopoczucie, zaburzeniami płodności i dysfunkcjami seksualnymi u mężczyzn oraz stosowaniu akupunktury w leczeniu dzieci.
STAROŻYTNA MĄDROŚĆ W TROSCE O ZDROWIE W XXI WIEKU
Obecnie akupunktura pozwala łagodzić objawy wielu chorób, a inne skutecznie leczyć. Wśród nich można wymienić: migreny, nadciśnienie tętnicze, refluks żołądkowo-przełykowy czy zaburzenia cyklu miesiączkowego. Jest nieocenionym sprzymierzeńcem w walce z bólem. Zajmuje ważne miejsce w ortopedii – dzięki niej takie dolegliwości jak rwa kulszowa, zespół bolesnego karku, bóle w cieśni nadgarstka czy łokieć tenisisty mniej uprzykrzają życie pacjentom na całym świecie. Akupunktura może być też stosowana do znieczulania: nakłuwanie określonych punktów na ciele pozwala przeprowadzać zabieg bez narkozy albo leczyć zęby bez podawania znieczulenia farmakologicznego. Stosowanie akupunktury znacznie ułatwia rzucenie palenia – chociaż samo nakłuwanie nie leczy uzależnienia, bardzo pomaga łagodzić objawy odstawienia nikotyny.
INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ I PROFILAKTYKI ZDROWIA „DAO”
II Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej organizowany jest przez Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia „DAO” w Krakowie. Drzwi Instytutu są otwarte zarówno dla osób chcących żyć zdrowiej oraz właściwie dbać o siebie i swoją rodzinę, jak i dla tych, którzy są bezpośrednio związani ze służbą zdrowia i poszukują sposobów kompleksowej opieki nad swoimi pacjentami. ITMC „DAO” prowadzi także Szkołę Akupunktury.
Zapraszamy na II Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej. Więcej informacji: +48 504 242 874. Zapisy: itcm.krakow@gmail.com. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zapraszamy też na: www.itcmkrakow.pl oraz www.facebook.com/itcmdao/.